logo
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava
  • kaviaren-babinec-bratislava

O projekte

Komerčný priestor, kaviareň „Babinec“ Bratislava – Krasňany

Pôvodný stav
Neveľký komerčný priestor, s pôvodnou ideou o malej rodinnej kaviarni a kanceláriách – to bolo zadanie k priestoru, ktorý sme tak aj koncipovali. Venovali sme sa hlavne najväčšiemu a vstupnému priestoru – kaviarni. Mal to byť príjemný priestor, pre pár ľudí, kde sa bude stretávať rodina, prípadne klienti kancelárie a ak bude mať nejaký okoloidúci chuť na kávu, môže si ju prísť vychutnať. Začínali sme od holej stavby a pôvodnú predstavu o béžovo hnedom priestore sme rýchlo zmenili na krásny, eklektický vintage interiér, v ktorom sa každý cíti príjemne.

Naša realizácia
Od holej stavby, cez mierne stavebné úpravy, rozvody vody a elektriky, osvetlenie, podlahy, steny, dvere, nábytky, detaily, doplnky, závesy a dekorovanie priestoru…
Začali sme pôdorysnou dispozíciou, následne 3D vizualizáciou a po odsúhlasení sme sa mohli pustiť do kreslenia nábytkov na mieru a vyberanie podlahy, ktorá bola pre ostatné farby a doplnky smerodajná. Nakoniec sme sa rozhodli pre výraznú patinovanú, vzorovanú podlahu, ktorú sme uložili diagonálne – tento prvok sme použili aj ako zástenu za barovým pultom.
Hlavné nábytky spolu s interiérovými dverami sme navrhli v rovnakej – lištovej a kazetovej línii. Teplá biela (skrinky, bar, dvere, vysoké soklové lišty) v kombinácii s prírodným voskovaným masívnym drevom (pracovné dosky, parapety, samostatné poličky, chrbáty otvorených skriniek) s patinovanými čiernymi a mosadznými detailami. Stoličky a kresielka sme dávali tiež vyrábať v kombinovaných farebných prevedeniach.
Na stenách je šúchaná omietka – vytvára patinovaný povrch v teplo sivej farbe so zlatými odleskami a je kombinovaná s omietkou maľovanou do béžovej so žltým nádychom.
Ostatné veci ako stoly, svietidlá, interiérové doplnky a závesy sme dokombinovali k rozrobenému interiéru podľa pocitu. Každý stôl je iný, drevený nízky masívny obdĺžnik sa strieda s vyššími kaviarenskými stolmi – kruhmi a 6-hranom s rôznymi podnožami, v rôznych odtieňoch hnedej.
Osvetlenie je kombinované, čiže máme možnosť silného pracovného osvetlenia (bodové LED svietidlá, stropné, zapustené) a taktiež kaviarenského náladového osvetlenia lustrami rôznych druhov so štýlovými retro žiarovkami, ktoré vytvárajú veľmi príjemné teplé svetlo.
Dekoračné závesy s volánom a pár dekoračných vankúšikov z prírodných látok s jemnými vzormi spolu s doplnkami dokončili toto dielo a po nasťahovaní kávovaru bola kaviarnička „Babinec“ otvorená a pripravená pre hostí.

Category
Návrhy a Realizácie interiérov