TAPETY

Steny sú najväčšie plochy v priestore a ich farba a štruktúra sú veľmi dôležité na docielenie zvoleného štýlu a pocitu.

Tapety si môžeme vybrať s jemným vzorom, so štruktúrou, ale aj s výrazným vzorom v rôznych farbách podľa toho, čo by sme chceli dosiahnúť v priestore.

Jedinečný interiér vieme vytvoriť aj s rôznymi panelmi – fototapetami, ktoré Vám vieme vybrať z našej širokej ponuky alebo Vám navrhneme a vyrobíme tapety na mieru, aby sme dosiahli originalitu a ŠTÝL.

Samozrejme, že materiály musíme zladiť podľa viacerých kritérií.

Výber tapety súvisí aj s výberom závesu a ostatných prvkov v interiéri.
Ak zvolíme výraznejší vzor na tapete, tak závesy budú jednofarebné, alebo s jemným vzorom, ktorý sa bude príjemne dopĺňať s tapetou.
Máme kolekcie tapiet, kde výrobcovia navrhli s identickým vzorom aj závesy a tým vieme vytvoriť zaujímavé a jedinečné prepojenie okien a stien.

MATERIÁLY:
-vliesové
-vinylové
-textilné
-s kamienkami
-papierové
-detské
-fototapety
-panely …

Vliesové

Jedná sa o netkané textílie na báze vliesových vlákien. Je to jednostranne impregnovaná vláknina, ktorá sa vyrába lisovaním buničiny, textilných vlákien polyesteru a viskózy. Tapety sú veľmi pevné, jednoducho sa aplikujú. udržiavajú aj odstraňujú. Dobre prepúšťajú paru a vzduch, sú stabilné a farebne stále. Spĺňajú tak estetické aj funkčné hľadisko. Sú vhodné do miestností obytných, administratívnych, obchodných či priestorov pre služby.

Vinylové

Vyrábajú sa na báze vinylových vlákien, sú vodeodolné, oteruvzdorné, čím sa dobre udržiavajú, taktiež prepúšťajú paru aj vlhkosť. Vďaka tomu sú vhodné do každej miestnosti, dokonca kuchyne či kúpelne. Sú vhodné na steny s hladkou a jemne zrnitou štruktúrou. Nakoľko sú elastické a pevné, dokážu prekryť drobné povrchové nedostatky a nerovnosti. Lepia sa bez preloženia a ich odstránenie je veľmi jednoduché.

Textilné

Najluxusnejšiu a najvyššiu formu, akú si môžete dopriať, sú textilné tapety z prírodných materiálov. Vrchná vrstva je tvorená tkanou textíliou buď z prírodných vlakien (bavlna, ľan, hodváb, juta, sisa a i.) alebo na báze umelých vlákien (polyester, polyamid, viskóza a i.).
Lepenie týchto tapiet je náročnejšie, preto si vyžaduje skúsených tapetárov. Vyrábajú sa v šírkach až 140cm (aj viac), takže hoci je cena vyššia, pokryjete väčšiu plochu steny.

Papierové

Papierové tapety patria k najlacnejším formám pri výbere tapiet. Sú to tapety z razeného, potlačeného a mačkaného papiera. Najkvalitnejšie sú duplexné – dvojvrstvovo razené tapety. Nehodia sa do vlhkého prostredia. Nie sú umývateľné, možné je zľahka ich pretrieť vlhčenou handričkou. Taktiež sú menej odolné voči oderu. Pri lepení je nutné nanášať lepidlo pravidelne a nechať ho chvíľku po natretí na tapete, aby zvlhla a nezmenila tak na stene svoj rozmer.

Fototapety/panely

Dekoratívne panelové tapety sa skladajú z niekoľkých pásov, ktoré majú ucelený dizajn. Je možné ich dokombinovať v prípade potreby s inými – jednoduchými tapetami. Sú charakterizované svojou výškou, ktorá môže byť niekedy limitovaná. Môžu byť použité na časť steny – ako obraz, alebo na jej celú šírku aj výšku.

Detské/tínedžerské tapety

Do detskej izby patria veselé, pastelové tapety s obrázkami, motívmi či jednoduchými geometrickými tvarmi. V ponuke je veľký výber farieb a vzorov či už pre dievčatká alebo chlapčekov. Vytvárajú jedinečnú atmosféru a v súčasnosti sú v nich zakomponované aj rôzne herné prvky.
Do izby pre tínedžrov sú vhodné jednoduchšie vzory, tvary ale aj témetické tapety ako šport, hudba, mapy a iné záľuby.Dospievajúci majú individuálny štýl a preto sa im treba prispôsobiť a nechať tak kreovať ich nápady. Medzi vhodné varianty patria aj fototapety.

Tvoríme originálne interiéry s nadšením