Dekorujte svoj byt štýlovými doplnkami

Chcete svojej domácnosti vdýchnuť nový štýl a nemáte peniaze na kúpu nového nábytku? Použite dekoračné závesy alebo vzorované tapety. Jednoznačne sú to dekorácie najväčších voľných plôch v interiéri, ktorými sú okná a steny. Ich vkusným dekorovaním dokážeme zmeniť a zlepšiť celkový pohľad na interiér.

Ako správne vypočítať množstvo spotrebovaného materiálu?

Chcete si vypočítať spotrebu látky pre vaše záclony alebo závesy, ale neviete ako na to? Sľubujeme vám, že po prečítaní tohto článku to bude pre vás hračkou. Na začiatok je potrebné poukázať na to, že látky sa vyrábajú buď ako šírkovky (väčšinou cca 140 cm)

Ako si vybrať správny závesný systém?

Pri výbere vhodného závesného systému práve u vás zohráva hlavnú úlohu niekoľko faktorov. Ako prvý je váš interiér. Hľadáte skôr niečo dekoračné alebo vám ide o funkčnosť a praktickosť? Je váš interiér skôr historický, romantický či tradičný alebo naopak moderný a minimalistický? Ak ste prikývli pri prvej polke týchto otázok, vhodnejší systém pre vás sú klasické garnižové tyče.

Záclony a závesy podľa typu miestnosti

Správna voľba záclony a závesu zohráva vo vašom interiéri veľkú rolu. Každá miestnosť v byte/dome slúži na niečo iné, a tak sa musíme vedieť aj správne rozhodnúť, do ktorej miestnosti aké látky zvoliť. Existuje veľké množstvo materiálov, typov, štruktúra farieb. Ako vybrať tú správnu?