Záclony a závesy podľa typu miestnosti

Záclony a závesy podľa typu miestnosti

Správna voľba záclon a závesov zohráva v každom interiéri veľkú rolu. Každá miestnosť v byte či dome slúži na niečo iné, a tak sa musíme vedieť aj správne rozhodnúť, do ktorej miestnosti aké látky a závesné systémy vyberieme.

Existuje veľké množstvo materiálov, typov, štruktúr a farieb.

Ako vybrať tú správnu?

S tým Vám náš profesionálny tím veľmi rád a ochotne pomôže.

OBÝVACIA IZBA

Obývačka je najdôležitejšou dennou spoločenskou miestnosťou. Predstavuje miesto oddychu, relaxu, trávime v nej čas s rodinou a taktiež priateľmi.

Môžeme ju nazvať ťažiskovým priestorom, ktorý odráža náš vkus a celý štýl interiéru.

Preto do obývacej izby jednoznačne navrhujeme záclony – ideálne na celú stenu, ktoré stlmia prísun svetla a dodajú interiéru ten správny nádych.

Voály alebo batyst, ktoré sú ľahučké a bohato nariasené pôsobia na okne luxusne.

Prírodné materiály, pôsobia veľmi útulne a navodzujú pohodu v priestore.

Sú vhodné aj do priestorov, kde si chceme vytvoriť viacej súkromia, sú hustejšie tkané.

Môžeme zvoliť neutrálne farby – odporúčame teplú bielu, jemné béžové, smotanové, prírodné odtiene alebo odvážnejšie farby, ako akcent v interiéri.

Ak zvolíme hladkú záclonku bez vzoru, máme možnosť si vybrať krásne závesy so vzorom a tým doplniť atmosféru a štýl v interiéri.

Závesy s výšivkami, s potlačou, ale taktiež jednofarebné, ale zaujímavé zase so štruktúrou materiálu – zamaty, satény, prírodné štruktúry.

Pri závesoch sa môžeme rozhodnúť, či budú len ako dekorácia okna a tým aj celého priestoru, alebo okrem dekoratívnej funkcie budú aj funkčné, čiže ich budeme môcť zatiahnúť na celú šírku okna.

Je dôležitý aj výber vhodného závesného systému, ktoré môžu byť okrem funkčnosti aj dekoratívne, z rôznych materiálov a farieb, podľa toho aké máme doplnky v priestore.

S farbami a štruktúrami sa dajú robiť zázraky – interiér oživia a krásne doplnia.

SPÁLŇA

Po dlhom a náročnom dni každý z nás potrebuje oddych a preto by mala byť spálňa nadekorovaná tak, aby sme navodili pokojnú atmosféru.

Materiály, ktoré použijeme do tejto miestnosti by mali byť v kľudnejších odtieňoch, ale zároveň môžu pôsobiť luxusne.

Kombinácie béžových odtieňov s bielou, alebo prírodné odtiene, ktoré nakombinujeme s príjemnými vzormi, jemné doplnkové farby, ako sú mätová, púdrovo-ružová, jemne tyrkysová – podľa toho, ako by sme sa chceli cítiť, ktoré farby a materiály v nás navodzujú príjemný pocit.

Tu je veľmi dôležitá aj funkcia závesov, ktoré by mali byť funkčné, aby sme docielili večer súkromie.

K závesom doporučujeme ušiť aj krásny prehoz na posteľ a kolekciu vankúšov, ktoré dodajú každej spálni romantickú a elegantnú atmosféru.

Pri výbere závesov dbáme aj na ich funkčnosť, pretože práve v spálni sa doporučujú špeciálne materiály, ktoré nám zabránia, alebo odmedzia prísun prvých ranných lúčov. Sú to materiály ako dimout alebo blackout, ale môžu to byť aj dekoračné závesy, pri ktorých použijeme podšívku.

Pri závesných systémoch môžeme použiť aj koľajničkové systémy, v ktorých je zabudované led osvetlenie na diaľkové ovládanie a zmenou farieb a ich intenzity vieme navodiť požadovanú atmosféru.

KUCHYŇA

Vo väčšine kuchýň je okno v priestore, kde sa nachádza aj kuchynská linka. Z tohto dôvodu je praktickejšie použitie rímskych roliet, alebo iných dekoračných roletiek, ktoré materiálovo aj farebne vieme prepojiť s materiálmi, ktoré sa použijú v jedálni, prípadne v obývačke a tým prepojíme celý denný priestor.